• Home
  • Onderwijs
  • Ontdekken
  • Groep 8
    • Kiezen?
    • Ontdek wat je leuk vindt
    • Gezellige school
    • DC-United
    • Naar de brugklas
    • Kennismaken
    • Extra’s
  • Open dagen & aanmelden
    • Aanmelden klas 1-4
    • Aanmelden ISK
    • Aanmelden zij-instroom
  • Contact & praktische info
  • Home
  • Onderwijs
  • Ontdekken
  • Groep 8
    • Kiezen?
    • Ontdek wat je leuk vindt
    • Gezellige school
    • DC-United
    • Naar de brugklas
    • Kennismaken
    • Extra’s
  • Open dagen & aanmelden
    • Aanmelden klas 1-4
    • Aanmelden ISK
    • Aanmelden zij-instroom
  • Contact & praktische info

AANMELDEN.

AANMELDEN.

MAAR DAN LEUK.

Direct naar de aanmeldprocedure >

Naar aanmelden ISK >

KENNISMAKEN

Kom je ook kennismaken met onze leuke school?
Check hieronder de mogelijkheden en schrijf je in. Tot dan!

KENNISMAKEN.

KENNISMAKEN.

MAAR DAN LEUK.

DÉ ALLERLEUKSTE SCHOOLDAG VAN DEN HAAG! Let op: Aanmelden verplicht via de basisschool.

Woensdag 25 februari 2026 | 08.30 – 13.30 uur
Een te gek programma dat je niet kunt missen!

OPEN DAG

Zaterdag 31 januari 2026 | 11.00 – 14.00 uur

OPEN DAG

Vrijdag 6 maart 2026 | 16.00 – 19.00 uur

DOE- EN INFO-MIDDAG

Woensdag 11 maart | 14.00 – 16.00 uur

Let op: de aanmelding voor de Doe- en Infomiddag is gesloten.

 

We hopen je te zien op het Diamant College!

Heb je onze Open Dag bezocht? Wil je ook ontdekken wat je leuk vindt? En is je keuze op ons gevallen? Mooi, dan kijken we uit naar je komst! Check hier hoe je je bij ons kunt aanmelden!

 

Aanmeldprocedure 2025-2026

De aanmeldperiode voor groep 8 leerlingen, die in schooljaar 2026-2027 naar de 1e klas op het VO gaan, is van 18 maart t/m 31 maart 2026.

Aanmelden gaat via start.onderwijstransparant.nl  De accountgegevens voor het ouderaccount worden door de basisschool uitgegeven.

Op woensdag 13 mei 2026 wordt bekend gemaakt of de leerling is geplaatst op school. Dit staat in het ouderaccount van OnderwijsTransparant.

Van 20 mei t/m 26 mei is de 2e aanmeldronde voor leerlingen die na de 1e aanmeldperiode nog geen plek hebben, of liever kiezen voor een andere school (als die school nog plek heeft).

Op woensdag 3 juni 2026 wordt bekend gemaakt of de leerling is geplaatst op school.

De aanmeldperiode voor groep 8 leerlingen die in 2026-2027 naar een ISK klas op het VO gaan, is van 19 januari t/m 13 februari 2026. Er is een centraal instroomloket op het Johan de Witt College aan de Zusterstraat. U kunt uw kind niet met het aanmeldformulier direct bij het Diamant College aanmelden.

OPEN DAG.

OPEN DAG.

MAAR DAN LEUK.

BOVO aanmelden via Onderwijs Transparant

1e ronde aanmelden:

  • Tussen 18 maart en 31 maart 2026 melden leerlingen zich, met hun definitieve advies, aan voor het Diamant College via de website start.onderwijstransparant.nl.
  • Leerlingen mogen vóór 25 maart bij het vo worden aangemeld, op voorwaarde dat zij een definitief schooladvies van de basisschool hebben ontvangen.
  • ISK leerlingen melden zich tussen 19 januari en 13 februari aan bij Johan de Witt College – Zusterstraat.

Alle leerlingen die vóór 1 april bij het Diamant College zijn aangemeld, worden door school beschouwd als gelijktijdig op 31 maart aangemeld.

Bij het aanmelden met een papieren aanmeldformulier of als u van buiten de regio Haaglanden komt, dan kunt u op schooldagen (maandag – vrijdag) langskomen tussen 08.30 en 15.00 uur voor het inleveren van het aanmeldformulier.

Neem daarvoor mee:

  • BOVO-formulier met unieke code (3 pagina’s) ingevuld met cijfers bij de schoolkeuze en ondertekend op alle pagina’s

of

  • Indien u digitaal aanmelden heeft via Onderwijs Transparant, dan neemt u de inloggegevens mee, zodat wij kunnen helpen met de digitale aanmelding.

Beschikbare plaatsen ronde 1

Basisschooladvies: vmbo bb  16
Basisschooladvies: vmbo bb t/m kb  16  
Basisschooladvies: vmbo kb  18  
Basisschooladvies: vmbo kb t/m gl/tl  20
Basisschooladvies: vmbo gl/tl   20
isk *(geen specifiek advies mogelijk)  25  

 

Bekendmaking toelating

Vanaf 17.00 uur op 13 mei 2026 kunt u inloggen bij Onderwijs Transparant en dan ziet u of uw kind is toegelaten in de eerste ronde en zo ja op welke school. Dit heet het toelatingsbesluit. Als u e-mailadressen heeft opgegeven ontvangt u op deze dag vanaf 17.00 uur een e-mail met het toelatingsbesluit.

2e ronde en restperiode

Als uw kind niet is toegelaten, meldt u uw kind weer aan in de tweede aanmeldronde. Aanmelden voor de tweede ronde start op woensdag 20 mei en loopt tot en met dinsdag 26 mei 2026. Het aanmelden werkt op bijna dezelfde manier als in ronde 1. Ronde 2 kent geen voorrangsregels en verschillende fasen meer: alle aangemelde leerlingen gaan direct naar een tweede centrale loting & matching. Aanmelden kan in deze ronde alleen op de middelbare scholen die nog plek hebben.

De toelatingsbesluiten van de tweede ronde zijn bekend op 3 juni 2026 vanaf 15.00 uur.

Via www.bovohaaglanden.nl kunt u meer informatie vinden. Deze animatie geeft een beeld van de aanmeldprocedure.

Via scholenwijzer.denhaag.nl kunt u meer informatie vinden over de VO scholen in Den Haag. 

Intake nieuwe leerlingen

Als school zijn we verantwoordelijk alle leerlingen zo goed mogelijk te begeleiden op weg naar de toekomst. Daarom spreken we iedere leerling en zijn/haar ouder(s)/verzorger(s) heel uitgebreid bij aanmelding op school: de intake.

Tijdens een intakegesprek worden de benodigde gegevens verzameld en ingevuld op het inschrijfformulier. Natuurlijk wordt er altijd contact opgenomen met de basisschool en wordt gevraagd naar het onderwijskundig rapport. Ouders en de school waar de leerling vandaan komt, ontvangen altijd schriftelijk bericht over de plaatsing van de leerling.

Toelatingscriteria

De criteria voor toelating tot het Diamant College zijn:

  • Advies vmbo basisberoepsgerichte leerweg (bbl)
  • Advies vmbo kaderberoepsgerichte leerweg (kbl)
  • Advies vmbo theoretische leerweg (tl)/mavo
  • Advies taalklassen
  • Advies ISK

Uitgangspunt is dat een leerling binnen één van deze 6 categorieën geplaatst kan worden en de school passende begeleiding kan bieden. Als onderdeel van de plaatsingscriteria wordt gekeken naar de uitgangspunten van passend onderwijs. In het kader van het passend onderwijs is beschreven welke basisondersteuning wij kunnen bieden. Zie hiervoor het schoolondersteuningsprofiel (SOP) op de website.

 

Voorrangsregels

  1. Wij verlenen voorrang aan leerlingen met een (half-, stief-) broer of (half-, stief-) zus op de school van aanmelding.
  2. Wij verlenen voorrang aan kinderen van personeelsleden werkzaam op de school van aanmelding.

In de tweede ronde van aanmelden en de restronde gelden er geen voorrangsregels meer.

SCHOOLGIDS

Wil je meer weten over het Diamant College, zoals de praktische zaken, check dan onze Schoolgids.

Naar de schoolgids
DIAMANT COLLEGE

Diamanthorst 183
2592 GD Den Haag
070 – 700 2400
info@diamantcollege.nl

SCHOOL

Schoolgids
Ondersteuning
Medezeggenschapsraad
Overgangsnormen
Eindexamen

Praktische info

Hoy app
Lestijden en vakanties
Ziek, te laat, verlof
Privacy
Protocollen
Regels en veiligheid

DIAMANT COLLEGE

Diamanthorst 183
2592 GD Den Haag
070 – 700 2400
info@diamantcollege.nl

SCHOOL

Schoolgids
Ondersteuning
Medezeggenschapsraad
Overgangsnormen
Eindexamen

Praktische info

Hoy app
Lestijden en vakanties
Ziek, te laat, verlof
Privacy
Protocollen
Regels en veiligheid

SOCIAL LINKS


